اطلاعیه ثبت نام آزمون جامع مرداد ۱۴۰۰

پیرو پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص برگزاری آزمون جامع دوره‌های آموزش گردشگری، تاریخ آزمون جامع نیمه اول سال ۱۴۰۰ از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام شد.

قابل توجه فراگیران محترم دوره‌های  راهنمای ایرانگردی و جهانگردی و دوره مدیریت فنی بند ب، طبق اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، آزمون جامع پایان دوره‌های کوتاه مدت گردشگری روز جمعه مورخ ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۷:۲۰  برگزار خواهد شد.

زمان ثبت نام و تکمیل پرونده
فراگیران عزیز می‌توانند از روز شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ لغایت ساعت ۲۳:۵۹ روز دوشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ از طریق ورود به سامانه جامع آموزش به نشانی www.edutourism.mcth.ir اقدام به ثبت درخواست جهت شرکت در آزمون نمایند.

نکات زیر، راهنمای شما در مسیر ثبت نام آزمون خواهد بود:

فراگیران دوره‌های گذشته، جهت ورود به سامانه با کلمه و رمز عبوری که ایجاد کرده بودند، می‌توانند وارد شوند. در صورت فراموشی نام کاربری و رمز عبور می‌توانید با شماره‌های پشتیبانی سایت www.edutourism.mcth.ir تماس حاصل نمایید. 

✅ نحوه ثبت نام در سامانه:
فراگیران جدید که تاکنون در سامانه ثبت نام نکرده‌اند، برای ورود به سامانه، لازم است از قسمت “ثبت نام در سامانه” اقدام نمایند. در این مرحله لازم است تمامی اطلاعات و مدارک مورد نیاز را در سامانه بارگذاری نمایند. فراگیران توجه داشته باشند بارگذاری مدرک تحصیلی برای دریافت تاییدیه جهت شرکت در آزمون الزامی است. (فراگیرانی که هنوز موفق به دریافت مدرک تحصیلی خود نشده‌اند نیز باید تصویر گواهی اشتغال به تحصیل خود را بارگذاری نمایند)

در قسمت ثبت نام فراگیران در سامانه آزمون، طبق تعریف سامانه، فراگیران دوره‌های حضوری و مجازی باید گزینه فراگیر “حضوری” و فراگیران رشته‌های مرتبط، گزینه “غیرحضوری” را انتخاب نمایند.
ثبت نام در سامانه، به منزله شرکت در آزمون نخواهد بود و پس از این مرحله، لازم است فراگیران درخواست خود را از قسمت “درخواست شرکت در آزمون” ثبت نمایند.

هزینه آزمون جامع مبلغ ۱۲۰.۰۰۰ تومان می‌باشد. پس از تکمیل نمودن مراحل ثبت نام و تایید فراگیران، در مرحله آخر پرداخت هزینه در سامانه جامع آموزش امکان‌پذیر می‌باشد. در صورت عدم پرداخت هزینه آزمون، فرآیند ثبت نام در آزمون جامع تکمیل نخواهد شد.

✅✅تایید نهایی فراگیران در مرحله اول توسط موسسه (پس از تکمیل مدارک آموزشی بارگذاری شده در سامانه) و در مرحله دوم توسط اداره کل میراث استان صورت خواهد گرفت. در صورت وجود نقص در سامانه، از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد. لذا لازم است شماره تماس خود را به صورت صحیح در سامانه وارد نمایید.

جهت سهولت در انجام مراحل ثبت‌نام و جلوگیری از ایجاد اختلال در سامانه، بهتر است متقاضیان شرکت در آزمون ثبت‌نام خود را به روزهای پایانی موکول ننمایند.

شایان ذکر است کلیه فراگیرانی که قبلا در آزمون جامع شرکت نموده‌اند، طبق اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فقط می‌توانند ۳ دوره متوالی در آزمون شرکت نمایند.

قانون تک ماده در این آزمون وجود ندارد. این قانون برای فراگیرانی که تا‌کنون آزمون جامع شرکت نکرده‌اند و همچنین فراگیرانی که اولین آزمون جامع خود را پیش‌تر انجام داده‌ اما موفق به کسب نمره قبولی نشده‌اند و در آزمون‌های جامع بعدی باید شرکت کنند نیز صادق است.

برای فراگیران تمام دوره‌ها، حداقل نمره قبولی در هر درس ۱۰ و برای فراگیران رشته‌های مرتبط (غیرحضوری)، حداقل نمره قبولی در تمام دروس بالای ۱۲ می‌باشد.